Pokut Yaylası

Şehrin keşmekeşinden, trafikten, binalardan ve kalabalıktan çok uzak, bulutların yaylası Pokut..

Çamlıhemşin’in 2000 metre üstünde, 250 yıllık ahşap yapılarıyla bakirliğini hiç kaybetmemiş bir yayla ve bu yaylanın tam ortasında ‘evim’ diyeceğiniz Pokut Doğa Konukevi.

 

Eski zamanlarda, yaz ayları gelip çattığında köy halkının hayvanlarını da beraberinde alarak göç ettiği bir yayla burası; havası, suyu öyle bereketli..

 

Gelin siz de yaylamızı keşfedin! Çam ormanlarının ortasından geçen, nesiller önce dedelerimizin açtığı patikalarda yürüyün, bu eşsiz doğanın keyfini çıkarın.. Yürüme mesafesindeki komşu yayla Sal’ı keşfedin; eğer kondisyonunuza güveniyorsanız 11 km uzaklıktaki Hazindağ’a yürüyün; yaylanın bitkilerini, mantarlarını, kuşlarını keşfedin; çam ağaçlarından sakız toplayın; akşamüstü Pokut’ un sırtına çıkın, Sis Gölü' nün üzerinden bu dünyadaki en güzel günbatımlarından birini izleyin.

 

Yayla dönüşü yol üstünde Çamlıhemşin’de duraklayın, Zil Kale’yi gezin. Dünya Çevre Örgütü tarafından koruma öncelikli 200 ekolojik alandan biri ilan edilen Fırtına Vadisi'ni çok geç olmadan görün; üstündeki antik taş köprülerde yürüyün; Çamlıhemşin konaklarını gezin.

 

Ve son olarak şöyle derin bir nefes çekin içinize, bi dahaki sefere yolunuz buralara düşüne kadar hoşçakalın..

Copyright ©  2019 

Pokut Doğa Konukevi      

Çamlıhemşin - Rize

Haluk SÖNMEZ

+90532 493 91 01